Jauna pieturvieta mīklas un dizaina gardēžiem
Rosīgas Dzirnavu ielas sirdī garāmgājējus vilina svaigi ceptas maizes un bulciņu aromāts. Ielūkojieties tikko kā restaurēta ķieģeļu nama panorāmas logos: miltu baltumā ietīts interjers izstāda kārumus gluži kā mākslas galerijā. Ļaujieties kārdinājumam , droši veriet vaļā durvis, un, ja brīvdienu rītā vitrīnā palaimēsies atrast veselus divus mandeļu kruasānus, lieki nedomājiet – ķeriet ciet abus. Pasaules vadošo šefpavāru pieredzes iedvesmots, maiznīcas radošais spēks un mīklas pavēlnieks Uvis Janičenko kopā ar domubiedriem radījis jaunu garšu un pilsētnieku satikšanas vietu Mīkla bakery. Gūstot zināšanas top gastronomijas galamērķos, Dānijā, Zviedrijā, Spānijā un Japānā, savā jaunā maiznīcā Uvis „iemaisījis” pasaules elpu, labākos Latvijas produktus un mīlestību pret arodu.
Mīkla bakery tēls – interjers un vizuālā identitāte ir tapuši studijā FIELD. Projekta autors, dizainers Jānis Andersons vada studiju, kas specializējas iepakojuma dizainā. Viņu kontā ir vairāku Latvijas restorānu un pārtikas produktu zīmolu identitātes, tostarp Kalve Coffee, ko var nobaudīt tepat Mīklā. Telpu dizainā pamata uzstādījums bijis izcelt Mīklas sirdi un dvēseli – skābmaizi . Tāpēc interjers delikāti ierāmē kafejnīcas produkciju gaišā, mājīgā un skandināviski vienkāršā fonā. Telpu pieklusinātais vizuālais tēls nedominē pār apmeklētāju un izceļ būtisko. Pietiekoši plašas ejas daļas, attālumi starp galdiņiem un daudz brīvas vietas pie kārumu letes ļauj justies komfortabli gan steidzīgiem garām skrejošiem studentiem, gan ģimenēm ar bērnu ratiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Katram ir piedāvāta ērtākā vieta: stāv galdi ātro uzkodu cienītājiem, ērtas nišas privātākām sarunām, galdiņi kuplākām draugu kompānijām vai ģimenes pusdienām.
Mīklas telpas ir daļa no svaigi restaurētā Dzirnavu ielas vēsturiskā ēku ansambļa – jaunā Milla kvartāla starp Skolas un Kr.Valdemāra ielām. Vienā no 19.gadsimta otrā pusē būvētām celtnēm atradās kāda no Rīgas vecākām alus darītavām. Maiznīcas interjera apdarē tika saglabāta ēkas vēsturiska faktūra: metāla sijas un baltā nokrāsotas ķieģeļu velves. Sienas daļēji apstrādāja ar gaišu dabīgo kaļķa apmetumu, arī tām klātesoša atmosfēriska laika deformācija. Nišā integrēti masīvi koka plaukti veido improvizētu bibliotēku. Balts krāsojums un caurskatāma koksnes faktūra piešķir telpai papildus omulību. Taču Mīkla nebūt nav askētisks un mazrunīgs „baltais kubs” – ieturēts fons kalpo par audeklu gan dizaina mēbelēm, gan virknei īpašu autordetaļu, kas aicina uzkavēties, baudot garšas un dizaina ceļojumu ilgāk. Krāsainus, dzīvespriecīgus akcentus monohromai telpai piešķir gan zaļie augi, gan 1950-to dāņu dizaina HAY krēsli, kas rotaļīgi kontrastē ar cēlām galda virsmām no Pils akmens, gan arī stūris, kas atrodas telpu dziļumā pa ceļam uz labierīcībām – tas ir nokrāsots sulīgā ķieģeļ-sarkanā tonī.
Sadarbībā ar vietējo stikla mākslinieci Baibu Dzenīti, zīmola Baiba Glass dibinātāju, šim projektam tika radīti unikāli stikla objekti. POLAR Pendant Lamps griestos piekaramo gaismekļu plafoni izskatās līdzīgi kosmiskiem ķermeņiem ar izkaisītu zvaigžņu putekļu pildījumu. Interjera galvenais mākslinieciskais akcents un Mīklas atpazīstamības zīme ir pasaulē atzītas mūsmāju modes ilustratores Alīnas Grīnpaukas lielformāta sienas zīmējums. Sadarbojoties ar tādiem modes titāniem kā Valentino un Tiffany & Co, nesen Alīnas darbi tika iekļauti slavenās Taschen izdevniecības grāmatā «The Illustrator. 100 Best from around the World». Anrī Matīsa un Pablo Pikaso motīvu iedvesmotā Mīklas sienā grafiski pilsētnieku personāži attēloti te treknās līnijās, te gaistošos triepienos. Šie motīvi rotā ne tikai gaismas pārpilnu maiznīcas stūri, bet arī kartona kafijas glāzītes un papīra iepirkumu maisiņus.

















Foto: publicitātes materiāli