Mr. Bunny Kitchen – apēst varavīksni jaunajā bērnu restorānā Rīgā
Galvaspilsētas restorānu kartē ir parādījusies ilgi gaidītā vieta, kur vecāki kopā ar bērniem varēs baudīt veselīgu maltīti košā un draudzīgā atmosfērā. Visām maņām draudzīga pieredze atrodama Dzirnavu ielā 63.
Mr. Bunny zīmola stāsts aizsākās pirms četriem gadiem, kad trīs uzņēmīgās jaunietes Agnese, Madara un Daidze atvēra bērnu apģērbu un aksesuāru veikalu Baznīcas ielā – Mr. Bunny Shop. Savukārt pirms gada kopā ar kulināri Annu Pannu ( Annu Birmani) un producenti Ievu Kohu-Zeltiņu dzima ideja par bērniem un viņu vecākiem draudzīgu brokastu-pusdienu restorānu.
Interjera dizaina konceptu izstrādāja Dāvis Štrams un Leonards Kalniņš, divi arhitekti, kas nesen apvienojušies jaunizveidotā birojā UE Design Studio. Dāvis ir realizējis vairākus projektus Londonā, un ar savu pasaules pieredzi ir atgriezies Rīgā, kur līdz šim darbojās Leonards un Mr.Bunny Kitchen ir viens no viņu pirmajiem spilgtajiem kopprojektiem. Kristaps Birmanis ir izstrādājis paša zīmola konceptu, atvasinot to no Mr. Bunny Shop un pielāgojot kafejnīcas tipam. Pie fotogrāfijām tika piesaistīta Anda Upmale un Linda Vilmansone, kas nodarbojās ar ēdienu dizainu.
Dizaina autori atzīst, ka viņiem bija svarīgi izveidot telpu, kurā zīmola vērtības un interjera dizains runātu vienā valodā un papildinātu viens otru. Visi risinājumi ir elastīgi un viegli pārvietojami, ļaujot telpu pielāgot dažādām vajadzībām. Galvenā uzmanība tiek pievērsta bērnu komfortam un drošībai. Priekšnosacījums bija radīt piemērotu vidi, lai viņi justos pilnvērtīgi un neierobežoti. Bija svarīgi, lai ejot garām mazie nesasit pieri, tāpēc dizaineri maksimāli pievērsās liektajām līnijām.
Klusais fons ar gaišajām sienām un griestiem padara krāsu akcentus vēl košākus. Pateicoties dinamiskai krāsu paletei un grafiskajai ģeometriskas abstrakcijas valodai, interjers mudina apmeklētājus sapņot un radīt savus stāstus. Krāsas un liektās līnijas ir pateicību parādā grafiskajam dizaineram Tomam Babčukam. Toņi ir rotaļīgi bet ne pārāk bērnišķīgi, spilgti sarkans dominē.
Krēsliem ir trīs krāsas: pelēks, rozā un zaļš, visi tiek miksēti. Veidojot galdus, tika domāts par to, lai tos var sabīdīt un pielāgot katram notikumam. Liela daļa no mēbelēm – galdi un skapji tika taisīti pēc individuālā pasūtījuma pie Artūra Smilgas (Smilga Space). Iegarenas koka līstītes uz sienām sniedz stūriem papildus telpiskumu un reljefu.
Telpu galā ir iekārtota bērnu spēļu istaba ar rotaļlietām no Mr. Bunny Shop veikala, arkveidīgā nišā spīd LED zaķu austiņas. Bērnu galdiņu zona ir pārklāta ar parketu, kas vizuāli atdala to no pārējām telpām. Kamēr vecāki var baudīt maltīti pie galdiņiem, aiz caurspīdīgas, rozīgas sienas mazie var spēlēt spēles. Āra terasi, kas atrodas ēkas slēgtā iekšpagalmā, rotās koka kastes ar augiem un krāsainas mēbeles. Šeit būšot arī smilšukaste – pilsētas bērniem neierasts, bet tik ļoti kārots objekts.
Aiz bāra letes no kompozītmateriāla ar vara pārklājumu dižojas terrazzo flīžu siena ar ēdienkartes tablo. Blakus kasei atrodas liels ledusskapis, kas ar saukli «Ļauj savai virtuvei atpūsties!» piedāvā paņemt pilnvērtīgas maltītes līdzņemšanai. Sanmezgli iekārtoti tā, lai būtu ērti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Blakus lielai izlietnei krietni zemāk ir novietota mazāka. Atsevišķi ir ierīkota tualete ar pārtinamo galdu, kur var arī iebraukt arī ar ratiem.
Mr.Bunny Shop visam pāri stāv ilgtspējība. Cilvēki izvēlas arvien kvalitatīvākas lietas, kas kalpos nevis vienu sezonu, bet kuras varēs nodot mantojumā, kuras ir grūti novalkājamas. Tas pats stāsts ir par koka rotaļlietām, par spēļmantiņām no pārstrādātiem materiāliem. Nedz veikalā, nedz Mr.Bunny Kitchen restorānā nav neviena plastmasas priekšmeta. Iepakojumi, kas tiek izmantoti restorānā, ir pārstrādājami un dabai draudzīgi.
Brīvdienās brokastis šeit tiek pasniegtas visu dienu, ir atsevišķi pieaugušo un bērnu ēdienkarte. Saimnieces uzskata, ka tieši brokastis ir dienas galvenā ēdienreize un maltītes ir jāuzņem pietiekami krāsainas un enerģijas pilnas. Tās arī tiek piedāvātas ēdienkartē, kas balstās uz saukli «Apēdi varavīksni!». Ne tikai šķīvji ir krāsaini, bet arī ēdiens tiek salikts pēc iespējas raibāks.
«Pie mums bieži nāk klienti un saka, ka bērns ēd to, ko mājās pats nebūtu ēdis: košās biešu pankūciņas vai ķirbji. Daudz ir atkarīgs no traukiem: tie ir krāsaini, ar austiņām, lielākoties no Liewood zīmola. Bērnam maltīte paliek par piedzīvojumu, tad arī viņš ēd. Šķīvji ir tukši, un mammas priecīgas.»
– ar lepnumu atzīst Daidze.