
Dabā sastopamie materiāli un formas ir iedvesmojuši dizainerus un amatniekus gadsimtiem ilgi. Arī tādu vēsturisko stilu kā baroks vai jūgendstils formu valodas pamatā ir daba. Mūsdienu dizainā organiskas formas un materiāli dizainā ienāk ne tikai pārnestā nozīmē, bet vistiešākajā veidā – tagad arī kāposta lapa var kalpot kā lampas abažūrs. Kāposta lapas, vai jebkura cita līdzīga materiāla uzdevums šāda dizaina kontekstā ir ne tikai parādīt videi draudzīgas alternatīvas, bet atgādināt lietotājam, ka nekas īsts nevar būt mūžīgs.
Londonas dizaina studija Nir Meiri kopā ar indiešu dizaineri Vaidehi Thakkar ir radījuši krāsainu un faktūrām bagātu lampu kolekciju, kas izgatavota no sarkanā kāposta lapām. Veggie Lights lampu dizainā ir akcentēts dabas bagātību skaistais trauslums. Indiešu dizainere Vaidehi Thakkar ir izstrādājusi metodi, ar kuras palīdzību dārzeņi pārtop par papīram līdzīgu materiālu. Savukārt Londonas dizaina studija Nir Meiri, šo trauslo materiālu ir pārvērtuši gaismas ķermenī Veggie Lights, padarot to par dizaina elementu, kurā radoši apvienota forma, funkcija un neparasta materialitāte.
Lampas abažūrs tiek izgatavots, kāpostu lapas apstrādājot ar ūdens bāzes līmvielām un žāvējot dažādās temperatūrās. Apstrādes rezultātā šķiedras kļūst caurspīdīgas, padarot materiālu piemērotu apgaismojuma risinājumiem. Veggie Lights abažūru auga lapu tīklojums un dabiskās krāsas laiž cauri gaismu, radot telpā patīkamu noskaņu. Kolekcijā ietilpst divas gaismekļu sērijas. Pirmajā atstāta neapstrādāta, nevienmērīga abažūra dabīgā forma, savukārt otrajā kāpostu lapu malas tiek apgrieztas, veidojot maigu, slīpu līkni. Kāpostu lapu caurspīdīgā struktūra objektam piešķir apbrīnojamu dziļumu un faktūru. Caur tām projicētā gaisma gaisma spīd siltās oranžās, sarkanās un purpursarkanās nokrāsās. Abažūra materiāla organiskā estētika kontrastē ar vienkāršu, melnas un zelta krāsas pamatni.
Dizaina studija Nir Meiri savos darbos jau iepriekš ir lietojusi organiskos materiālus, piemēram, micēliju un jūraszāles. Veggie Lights kolekcija kā turpinājums eksperimentiem ar organiskajiem materiāliem parāda, ka to izmantošanai dizainā ir nākotne. Mēs noteikti nevaram apgalvot, ka nākotnē lielākā daļa dizaina objektu sastāvēs no organiskiem materiāliem. Tomēr tā ir viena no alternatīvām, kas, līdztekus dabai draudzīgiem sintētiskajiem materiāliem, var kalpot kā solis pretī ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanai.

