Pilsētvides labiekārtojumam nav jāaprobežojas ar veloceliņu infrastruktūru, vai soliņiem parkos. Tas ir lauciņš dažādu radošu ideju realizēšanai un var robežoties ar mākslu, ja vien pilsētas pārvaldei un iedzīvotājiem ir tāda vēlēšanās. Īpaši priecē tādi projekti, kur kādreiz industriālās teritorijas tiek integrētas mūsdienīgas pilsētas organismā, kļūstot par ērtu un patīkamu atpūtas vietu pilsētniekiem. Un kur citur smelties iedvesmu pilsētniekiem draudzīgas vides dizainā, ja ne Kopenhāgenā!
Austrālijas arhitekts Marshall Blecher un dāņu firma Studio Fokstrot ir izveidojuši Kopenhāgenas salu projekta koncepciju, piedāvājot galvaspilsētā ienest daļiņu mežonīgās piejūras dabas. Dizaineri radījuši peldošu salu sistēmu, kas nodrošinātu jaunu publisko telpu pilsētas ostas rajonā. Kopenhāgenas salas būs pastāvīgi mainīga zaļā zona pilsētas centrā, ar akcentu uz jaunu, klimata izturīgu urbānismu. Salas kalpos kā platforma atpūtai, makšķerēšanai vai zvaigžņu vērošanai, radot jaunu rekreācijas zonu vietējiem laivotajiem, zvejniekiem, smaiļotājiem, peldētājiem, kā arī jebkuram citam pilsētas iedzīvotājam vai viesim, kas vēlas dienu pavadīt ārpus mājām.
Salu parks veidos arī jaunu savvaļas ekosistēmu gan sauszemes, gan ūdens iemītniekiem. Salu augšdaļa tiks apstādīta ar endēmiskām zālēm, krūmiem un kokiem, nodrošinot patvērumu vietējām kaijām, gulbjiem, pīlēm, baložiem un kukaiņiem citādi izteikti urbānajā pilsētas zonā. Turklāt, salu zemūdens daļa nodrošinās ideālu vidi jūraszālēm un gliemjiem, veicinot zivju un citu jūras iemītnieku populācijas attīstību.
Kopenhāgenas salu būvniecībai tiks izmantotas tradicionālās koka laivu būves tehnikas, kas paredz pilnīgu roku darbu. Salas tiks izgatavotas no tērauda un pārstrādājamiem, ilgtspējīgiem materiāliem. Lielākā sala sastāvēs no deviņiem dažāda augstuma moduļiem. Netālu atradīsies atsevišķas, mazākas salas. Peldošais salu arhipelāgs, protams, tiks noenkurots, turklāt sezonāli tiks pārvietots starp nepietiekami izmantotajām un jaunizveidotajām ostas daļām, rosinot dzīvību dažādās lokācijās.
Jāatzīmē svarīgs fakts, ka šo iniciatīvu atbalsta aktīvā vietējā komūna – tā ir vitāli svarīga komponente veselīgas pilsētas attīstības procesā. Vairāk darīt pašiem un mazāk gaidīt, ka kaut kas tiks pasniegts “no augšas” – tad arī rodas iespēja realizēt savā pilsētā, savās mājās, radošas idejas.
