Zaļais ir jaunais melnais. Biofīlija pārliecinoši ienāk vides dizainā – tas atspoguļojas ne tikai nākotnes pilsētu vīzijās ar apzaļumotiem debesskrāpjiem, bet arī aizvien jūtamākā augu klātbūtnē sabiedriskajos interjeros. Laikā, kad zemeslode arvien biežāk izdveš klimata krīzes izraisītas nopūtas, augu uzvaras gājiens cilvēka radītajā telpā ir tikai likumsakarīgs. Viesmīlības sektors nav izņēmums, kā to apliecināja iespaidīgais Elle Decor Italia un Matteo Thun & Partners projekts “Design Therapy” Milānā.
Rudenī dizianeri Matteo Thun & Partners sadarbībā ar žurnālu Elle Decor Italia izveidoja pop up viesnīcu, kas no 4. – 20. oktobrim atradās Palazzo Morado muzeja telpās.
Šāds pasākums norisinās jau četrus gadus. Katru gadu tiek izcelta kāda aktualitāte – pirmajā gadā robežu nojaukšana starp uzņemšanas zonu un privāto telpu, 2017. gadā publisks viesnīcas formāts un jaunas sabiedrisko telpu funkcijas, savukārt 2018. gadā stāstījuma koncepts viesnīcas dizainā. 2019. gada aktuālā tēma bija cilvēka un dabas pastāvēšana vienā telpā.
Projekta “Design Therapy” galvenais mērķis bija apvienot dabiskumu, svaigumu, kompleksu maņu stimulāciju, dažādus uztura aspektus ar vietējo un reģionālo meistarību. Apvienojot šos elementus, kas veicina fizisko un garīgo labsajūtu, izveidot holistisku redzējumu par nākotnes viesnīcu dizainu.
Pop up viesnīcas “Design Therapy” interjers iedarbojās uz visām cilvēka maņām. Noformējumā tika izvēlētas izteiksmīgas krāsas, iesaistot sajūtu ceļojumā cilvēka redzi, savukārt restorāna ēdienkarte tika izstrādāta dietologa Nicola Sorrentino vadībā, lai iepazīstinātu apmeklētāju ar jaunām garšām. Interjerā tika izmantoti daudzveidīgi materiāli, kas iedarbojās uz tausti un liels uzsvars tika likts uz smaržu pasauli, piepildot ne tikai aromterapijas telpu, bet arī visu viesnīcu ar patīkamu smaržu.
Viesnīcas zonējums bija izcelts ar atšķirīgu krāsu palīdzību, un, telpā eksponējot daudz augu, radīts dabas ieskauts sajūtu relaksācijas ceļojums. Atpūtas telpā tika izvietoti augi zeltainās nokrāsās, interpretējot to kā Zelta galeriju un raisot asociācijas ar saules pielietu iekšpagalmu. Restorānā cilvēkiem bija iespēja ieturēt maltīti pie gariem, zīdkoku ieskautiem galdiem, savukārt iekšpagalmā nosacīti griestu līmenī tika piekārtas augu kompozīcijas, pārveidojot ārējo telpu par slēgtu vasaras dārzu. Guļamistabās apmeklētājs varēja baudīt skatu uz mākslīgi veidotu mežu, kas piepildīja telpu ar savu lapotni, ogām un maziem augļiem. Neierasts bija sporta zāles risinājums – tur futūristisku metāla gadžetu vietā apmeklētāju sagaidīja vienkāršs vingrošanas aprīkojums, akcentējot vēsturisko laiku estētiku un dabīgus materiālus. Dabiski materiāli dominēja arī spa relaksācijas zonā.
Tā vien šķiet, ka cilvēks vēlas sevi ieskaut zaļumos, lai kaut uz mirkli aizmirstos un savienotos ar savu būtību. Augi nav tikai skābekļa ražotāji. Šobrīd tie ir ieguvuši simbolisku statusu – vienlaikus trausli un pakļauti nesaudzīgām klimatiskajām pārmaiņām un tajā pašā laikā pietiekami spēcīgi, lai pārvērstu drupās ne vienu vien cilvēka uzbūvētu struktūru. Ideja par līdzāspastāvēšanu ir tik svarīga kā vēl nekad. Tikai šobrīd esam mainītās lomās – augiem (un ne tikai) ir nepieciešams mūsu saprāts un palīdzīga roka. Ieaicināsim tos ne tikai dizaina koncepcijās, bet savā ikdienā – mājās, pilsētās un jā, arī viesnīcās!