Strādāt pie jau esoša interjera pārveides ar noteiktiem telpiskiem ierobežojumiem ir radošs izaicinājums. Vienkāršāk noteikti ir sākt no “baltas lapas”. Tomēr tieši pēc šādu sarežģītu telpisko problēmu risinājumiem var spriest par interjera autoru profesionalitāti.
Hanžou pilsētā Ķīnā meistarīgu telpu pārbūvi ir piedzīvojusi konditoreja ar nosaukumu Angelot. Sākotnēji tās 150 kvadrātmetrus lielajai telpai bija vairāki trūkumi. Piemēram, nestandarta ieejas mezgla risinājums un apjomīgā ventilācijas šahta, kas aizņēma gandrīz ⅓ no fasādes, apgrūtinot tās noformēšanu. Vēl viens trūkums bija galvenā loga novietojums uz pagalma pusi, padarot skatu pa logu kafejnīcas viesiem ne visai pievilcīgu. Tā vietā lai šos trūkumus vienkārši paslēptu, dizaina studija SAY Architects attīstīja ideju par pakāpeniski progresējošu telpisko ceļojumu, radot intīmu, ritualizētu telpisko pieredzi.
Ap ventilācijas šahtu projekta autori izveidoja liektu sienu, kas virza apmeklētājus no ielas uz fasādes kreisajā pusē izvietoto ieeju. Siena ir apšūta ar smalkām, baltām taisnstūrveida flīzēm ar melnu šuvojumu, piešķirot galvenajai fasādei grafisku akcentu.
Ieejas zonai ir viszemākais griestu augstums, savukārt kafejnīcas zonai – visaugstākais. Ar šādu paņēmienu telpā tiek panākta intīma atmosfēra, sajūtu līmenī norobežojot ēšanas zonu no ieejas mezgla. Ieejot telpā, apmeklētājus sagaida slepens dārzs – citronkoki, kas akcentē telpu zonējumu. Dizaineri konditoreju ir veidojuši kā maigu, neitrālu, minimālistisku telpu, kur katrai sīkākajai detaļai ir sava nozīme. Projektā lielu lomu spēlē saules gaisma, kas interjerā veido dialogu ar apdares materiālu faktūrām.
Telpu ieskauj viļņotas formas GRC sienu paneļi, kas vizuāli atgādina aizkarus, savukārt skatu pa logu aizsedz puscaurspīdīgs audums, vienlaikus telpā ielaižot gana daudz dienas gaismas. Uz grīdas ieklātas gandrīz baltas terrazzo flīzes ar silti oranžiem akcentiem. Mēbeles ieturētas neitrālos, gaišos toņos, arī bāra leti veido gaiši smilšakmens bloki, kas papildināti ar baltu marmoru. Lai arī pasūtītāja uzņēmuma korporatīvā krāsa ir oranžais tonis, interjera autori to lietojuši minimāli, liekot uzvaru uz gaišo un neitrālo toņu paleti.
Nestandarta telpa ir izaicinājums interjera dizaineram, taču, ja rezultāts ir veiksmīgs, tā uz lietotāju atstāj daudz lielāku iespaidu nekā standarta kvadrāta formas telpa ar šabloniskiem risinājumiem. Pasūtītājam un interjera autoram sadarbojoties ir iespējams radīt pērli arī šķietami bezcerīgā vietā!