Bērnu rotaļlaukumi un aktivitāšu telpas bieži saistās ar vienu konkrētu krāsu salikumu un materialitāti. Pamatkrāsas dažādās plastmasas variācijās ar nelielu koka piedevu. Tomēr var arī savādāk, tā, lai veidojas izpratne par krāsu harmoniju un materialitāti arī agrīnā vecumā. Un tas noteikti nenozīmē, ka jāatsakās no krāsām.
Kirson Design Group nupat radītais ieejas un kafejnīcas zonas risinājums bērnu aktivitāšu centram “Adventures Zone” tirdzniecības centrā Alfa ir piesātināts ar spilgtiem toņiem. Te harmoniski sadzīvo rozā, dzeltenais un zilais, ļaujot vecākiem ar pašiem mazākajiem baudīt atpūtu, kamēr lielāki bērni iztrakojas atrakciju telpā. Interesanti, ka dzeltenais un zilais ir divas no trijām pamatkrāsām. Tomēr šeit, pavisam citā tonalitātē un kombinācijā ar rozā, nevis sarkano, tās stāsta pavisam citu stāstu. Interjera arhitekte Evija Ķirsone-Slavinska kopējo telpas stilistiku raksturo kā funky ar atsauci uz art deco. Telpas dizaina koncepcija ir tapusi, par pamatu ņemot klienta uzstādījumu – izveidot labāko, sākot ar kvalitatīvu vidi un beidzot ar kafejnīcas piedāvājumu.
Interjerā kontrastē un vienlaikus viens otru papildina dabīgs koks, metāls, koša krāsu palete un grafiskais, melnbaltais grīdas flīzējums. Rozā sienu panelējums un dzeltenā siena ir krāsota ar angļu ražotāja Farrow&Ball krāsām. “Šī ražotāja piedāvātā krāsu palete nekad nelauj vilties,” stāsta Evija Ķirsone. Pārējo sienu krāsas ir piemeklētas pēc parastā NCS kataloga, izvērtējot, kuros toņos ir vērts ieguldīt vairāk naudas un kurus var iegādāties lētāk. Grīdas flīzes un flīzes aiz letes ir no Kirson Design Group projektos iecienītā flīžu ražotāja “WOW”. Savukārt ar mēbeļu ražotāju “Manufactory” arhitekti iepazinās starptautiskā mēbelu istādē Parīzē. Projektā ir izmantoti “Manufactory” krēsli. Galdniecības darbi tapuši, sadarbojoties ar vietējiem ražotājiem – galdu virsmas un kafejnīcas letes frontālais panelis ir no zarainiem oša dēļiem. “Joprojām uzskatām, ka dabīgi materiāli un amatnieka pieskāriens padara dizainu īstāku,” izvēli komentē Evija.
Griesti kā daudzviet šeit ir atvērti, ar atklātām komunikācijām. Šo aspektu projekta autori ir veiksmīgi notušējuši ar gaismekļu palīdzību, vairākos slāņos kārtojot dekoratīvos un funkcionālos gaismekļus.
Aktīvai bērnu atpūtai paredzētos projektos reti tiek likts uzsvars uz telpas vizuālo estētiku, tādēļ jo īpaši priecē šāds risinājums. Katrs, kurš kādreiz ir meklējis bumbiņas bērnu bumbu baseinam vai citus aktīvas atpūtas aksesuārus zinās, ka parastā opcija ir vecās labās pamatkrāsas. Atrast kaut ko ārpus šiem rāmjiem ir īsts izaicinājums!