Kurš no mums nesapņo par bezrūpīgu atpūtu saulainā, eksotiskā salā, kur vasara valda visu cauru gadu? Līdzās pārējiem priekiem, daudzus piesaista arī vienmērīgs dienvidniecisks iedegums. Ziemeļu platuma grādos populāros sauļošanās kūrortus aizstāj solāriji. Taču skatoties patiesībai acīs, parasto salonu noformējums nav salīdzināms ar gleznainu tropisko salu atmosfēru. Tāpēc interjera dizaineriem nākas pasvīst un izdomāt tik pievilcīgu interjeru, lai sauļotāji vēlētos atgriezties pēc vasaras sajūtām atkārtoti. Kauņas solārija Solisun Tanning Salon fotogenisks veidols izstaro vasarīgu dzīvesprieku neatkarīgi no gadalaika. Salona veidotāji ir arhitektu birojs HEIMA – Povilas Daugis un Domantė Požytė. Pateicoties viņiem, solārija 100 m2 liela platība ir pārvērtusies par īstu D vitamīna rūpnīcu un saulaina noskaņojuma avotu.
Solisun atrodas tirdzniecības centrā. Parasti šādās lokācijās ir diezgan liela potenciālu klientu plūsma, tajā pašā laikā arī daudz traucējošu faktoru, kā citi tirdzniecības punkti – katrs no tiem cenšas piesaistīt uzmanību tieši sev. Tādēļ dizaina koncepcija tiek visprecīzāk atspoguļota jau pašā solārija ieejā. Sniegbaltās sānu sienas asociējas ar saules neskartu ādu. Ieskauts vertikālo lampu puslokā, skatloga instalācijā dižojas metāliski spīdīgs, filmas Terminators 2 galvenajam antagonistam līdzīgs, manekens. Pāris soļu tālāk centrālā siena, ko izgaismo eleganti, moderni gaismekļi, ir nokrāsota smalkā persiku tonī, it kā to jau būtu skāruši silti saules stari. Pie sienas izvietots krēsls un tā aizmugure atgādina krāsas veltni ar ko būtu varējuši pārkrāsot baltu sienu. Šādi interjers vēstī: ienākot Solisun ar bālu ādu, solārija mākslīga saule to „iekrāsos” tumšāku.
Administratora lete šeit ir pamanāma vien tik, cik nepieciešams. Izgatavota neitrāli pelēkos toņos tā savieno divas funkcionāli atšķirīgas zonas. Pateicoties sānu ejai, administratoram ir iespēja vizuāli kontrolēt notiekošo gaitenī, kas sākas tieši aiz saplākšņa starpsienas, kura atdala ieeju no uzgaidāmās zonas. Gaitenī valda miers un daudz silti, tumšāki toņi. Gar sienām novietoti jau iepriekš redzēti krēsli ar pūkainiem veltņiem. Starp tiem, līdzīgi kā viesnīcās, atrodas numurētās sauļošanās kabinetu durtiņas. Starp citu, krēsli un lampas tika izgatavoti speciāli šim salonam. Gaidīšanas zonā var noskalot rokas oranžā izlietnē no monolīta pulēta betona. Pārģērbties – aiz auduma aizslietņa gaiteņa galā. Ģipškartona griesti ir izgatavoti tā, lai caur fakturētām sliedēm būtu daļēji saskatāmas spīdīgās metāla komunikācijas. Tas ir aprēķināts un pārdomāts gājiens: caur atvērtiem griestiem solāriju spilgta zili-violetā gaisma tiek līdz caurulēm un atstarojas. Tālāk iekļūstot zem durvīm, auksti pelēkā grīdā un siltās tumši oranžās sienās veidojas interesanta toņu gradientu saspēle.
Paši solārija numuriņi ir veidoti zilganos toņos. Līdzīgas tonalitātes gaisma iekrāso sniegbaltās Ergoline solāriju kapsulas. Iemiesojot sapņus par tālām eksotiskām salām, sienu krāsojums atgādina dziļu zilu okeānu, kas uz pusi robežojas ar smilšainu krastu, jeb saplākšņa paneļiem. Pat oranžo krēslu var salīdzināt kā sarkanu saulrieta sauli. Muzikālais fons papildina atmosfērisku noskaņojumu, ļaujot domām aizceļot uz jebkuru siltu zemeslodes galamērķi.
Foto: Norbert Tukaj