Dzīve ir pārāk īsa, lai dzertu sliktus vīnus un tērētu to garlaicīgam dizainam. No saviem autoriem šīs abas radošās disciplīnas prasa tehnisku virtuozitāti, stila izjūtu un absolūtu atdevi procesam. No baudītājiem – estētisku jūtu audzināšanu, atvērtību un ļaušanos izziņas procesam. Vīna bāru dizains ir nenovērtējama komunikācijas valoda. Trāpīgs un saistošs interjers iedrošina spert pirmo soli, lai aicinātu izzināt vairāk par šķietami tik sarežģītā dzēriena aizkulisēm.
Pārbraucot plašākās telpās Elizabetes 33 greznā jūgendstila namā, Noble Wine veikals-galerija paplašināja savu izmeklētu vīna krājumu ar bāru un speciāli aprīkotām vīna skolas un degustācijas telpām. Daudzšķautņainai interjera autorei Agnes Rudzītei (Agnes Rudzīte Interiors) izdevās eleganti apvienot funkcionālu telpu dažādas prasības buķetē ar piesātinām faktūrām un rotaļīgu pēcgaršu. Viņa ir pārliecināta, ka vīns ir daiļrade, tāpat kā dizains un arhitektūra. Kaimiņu vīndari var audzēt vienādas ogu šķiras, bet katrā no pudelēm sanāks savādāks dzēriens. Tāpat ar dizaineriem – viņu arsenālā ir līdzīgi instrumenti, pieejami vienādi materiāli un pamatzināšanas, taču katrs gala rezultātā prezentē tik dažādus interjerus.
Būdama laba vīna cienītāja ar spilgtu autorības rokrakstu, Agnese balstīja interjera koncepciju taktīlos iespaidos un materiālos. Vīndarīšanas kultūrai ir sava vizuālā estētika, tā vienmēr asociējies ar kaut ko dabisku: zemi, vīnogulājiem, laukiem, terakotu. Par atspēriena punktu kalpoja rokām darinātas māla flīzes no itāļu zīmola Fornace Brioni. Ar zaļa glazējuma flīzēm kolekcijas ornamentāli noklāta bāra lete, bet kases galdiņa apdarei izvēlēts robustākas māla plaknes, kas asociējas ar antīkām tvertnēm – tās izmantoja vīna gatavošanā pirmsākumos. Aizslietņi, kas nodala veikalu no izmēros pieticīga, bet omulīga bāra, ir no rokām darināta un pūdeļu tonī nokrāsota kausēta stikla.
Sienu krāsojumā, kas aiziet līdz pat bagešu izrotātiem grieztiem un atkailinātām ventilācijas komunikācijām, dominē garšīgs un silts balinātas terakotas tonis. Centrālais kopgalds, ko izgaismo lokāli integrēti gaismekļi ar plafoniem glāzes formā, akcentē šī vīna bāra kopā baudīšanas ideju: pat ja cilvēks atnāk viens, Noble Wine viņš atradīs domubiedru kompāniju. Veikalā galvenais uzdevums bijis teju ar matemātisku precizitāti izvietot maksimālu vīna pudeļu skaitu, arī lai etiķetes būtu labi pārskatāmas. Gaiša ozolkoka mēbeles pēc speciāla pasūtījuma veidoja MD Noass komanda.
Vēsturiska nama pagrabstāvs izceļas ar pamatīgu ķieģeļa mūrējumu un zemiem arkveida griestiem, kas palika neskarti, vien nokrāsoti baltā un dziļi zaļā tonī. Turpat blakus atrodas “Zaļa istaba”, kabinets privātiem pasākumiem vai pārrunām. Agnes Rudzīte Interiors birojam raksturīga rotaļīgas ironijas klātbūtne vērojama divu sanmezglu dizainā. Vienu rotā dekoratīvas tapetes ar Ādamu un Ievu, otru – džungļu un lemuru ilustrācijas. Glancēti spīdīgas durvis veido mūsdienīgu kontrastu ar vēsturisku faktūru, bet sarkanā un zaļā klātbūtne – tonālās asociācijas ar vīnu.
Telpu arhitektonisks dārgums ir mezanīna stāvs ar pusaploces logiem, kura griestu perimetru bagātīgi rotā vēsturiskas bagetes. Turpat ierīkotas lounge zonas nepiespiestā „viesistabas” atmosfērā dižojas ikoniski Fauteuil de Salon (Jean Prouvé/Vitra) krēsli un &Tradition stāvlampas, kas aicina turpināt sarunas par vīnu, savukārt ar aizkariem nodalīta vīna klase – sistematizēt zināšanas un iegūt jaunas garšas pieredzes. Klasē ir maksimāli ergonomisks „skolas solu” izvietojums. Priekšgalā daudzfunkcionālais sienas plaukts no koka paredz vietu gan prezentāciju ekrānam, gan grāmatu plauktiem un vīna ledusskapim. Uz sienas gluži kā ģeogrāfijas stundā dižojas vīna lielvalstu un nozīmīgāku reģionu kartes. Gaismai „vīnu interjerā” ir vadoša loma. Dažādiem pasākumu scenārijiem piemērota sava. Skolai vai degustācijai var ieslēgt maksimālu ilumināciju – grieztos bagātīgi izkaisītas LED lampu līnijas, privātiem vakariem – pieklusinātus sienu lukturus.