Aiz iespaidīgā skaistumkopšanas salona Angel ieejas portāla apmeklētāju sagaida brīnumaina pasaule. Industriālās arhitektūras mantojums, lielgabarīta koka brusas, neapstrādāts akmens, stikls, zelts, pūderrozā krāsa un eņģeļa spārnu vieglums. Balstoties uz šādu, savstarpēji ļoti atšķirīgu elementu kombināciju, kosoviešu plaša spektra dizaina studija Molos Group ir radījusi harmonisku telpu, kurā atveldzēties gan fiziski, gan emocionāli un savu salona apmeklējuma pieredzi bagātināt ar aizraujošu telpisko piedzīvojumu.
Skaistumkopšanas salons Angel atrodas Kosovas galvaspilsētā Pristinā. Tā interjeru caurvij salona nosaukumā ietvertā tēla – eņģeļa – spārnu tematika. Dizaina autori atklāj, ka ir vēlējušies radīt vizuāli vienotu interjera koncepciju, kuras pamatā ir salona identitāte, sākot ar nosaukumu un beidzot ar logo dizainu.
Salons Angel ir tapis, rekonstruējot vēsturisku noliktavas ēku. Tās plašums ļāva brīvi ieplānot atsevišķas zonas dažādiem skaistumkopšanas pakalpojumiem, ieskaitot telpas sportam un meistarklasēm. Ēkas galveno fasādi vienkāršu skatlogu vietā veido stikla ķieģelīši, kas rada interesantus gaismas akcentus interjerā un garāmgājējam ielas pusē atklāj iekštelpas aprises.
Lielākā daļa interjera elementu ir unikāli, speciāli šim projektam radīti, kā materiālus pielietojot dabīgo akmeni, stiklu un metālu. Skaistumkopšanas salons sagaida savus apmeklētājus ar iespaidīgu četrus metrus augstu ieejas portālu. Viesu sagaidīšanas zonas vizuālā dominante ir masīvais salona administratora galds, kas ir tapis no divsimtgadīgām šķūņa durvīm. Masīvo mēbeli balsta monolīts neapstrādāta akmens apjoms. Salīdzinoši minimālistiskā uzgaidāmā zona ir ieturēta šobrīd aktuālajos pūderrozā toņos. Telpas galvenais akcents – sēdmēbele no neapstrādāta akmens – veido vienotu ansambli ar ieejas zonu. Caurspīdīgi plastmasas sēdekļi nodrošina mēbeles funkcionalitāti, vienlaikus ļaujot uzmanības centrā palikt masīvajam akmens apjomam. Smagnējos interjera elementus līdzsvaro ažūrs dekors – griestos iekarinātas, rokām darinātas “putnu spalvas” zelta krāsā un gaisīgi baltas krāsas gaismekļi un stikla akcenti. Dodoties tālāk, apmeklētāju sagaida iespaidīgas kāpnes – to pirmie trīs pakāpieni ir izkalti akmenī, turpinot ieejas zonā aizsākto dabas skarbuma tematiku. Pārējais kāpņu apjoms veidots kā smalka metāla konstrukcija, kas, balti krāsota un ar koku apdarināta, rada elegantu viegluma iespaidu.
Pedikīra zonu norobežojošā stikla sienas konstrukcija veidota no četriem tūkstošiem tukšu nagu lakas pudelīšu. Tā apliecas apkārt telpai, vienlaikus ielaižot dienas gaismu, nodrošinot vajadzīgo privātumu un piepildot telpu ar neatkārtojamām gaismas rotaļām. Robustā akmens tēma turpinās arī labierīcībās – tur esošās izlietnes šķiet kā ienestas telpā tieši no akmeņlauztuvēm. Lai nodrošinātu funkcionalitāti, pulēta ir tikai mēbeļu virsma, pārējo atstājot neskartu.
Frizētavas un make-up zonas spoguļi radīti tā, lai raisītu asociācijas ar spārna vēzienu lidojumā. Arī spoguļu podesti ir izkalti no neapstrādāta akmens, kam smalkumu un funkcionalitāti piešķir atvilktnes ar rozā zelta apdari. Turpinot atsauci uz skaistumkopšanas nozari, frizētavas zona ir nodalīta ar aizslietni, kas veidots no kopā sastiprinātām īstām frizieru šķērēm.
Salona Angel autori Molos Group ir radījuši harmonisku interjeru, tā veidolā spēlējoties ar pretstatiem un izmantojot asprātīgas atsauces uz skaistumkopšanas nozari. Līdzās neapstrādāta akmens virsmām pūderrozā un zelta krāsu kombinācija nešķiet klišejiska, savukārt lielais telpaugu skaits un dekora elementos lietotā spārnu metafora piešķir industriālajai telpai to vieglumu, kas nepieciešams skaistumkopšanas salona interjerā. Iepriecina arī upcycle, jeb atkārtoti lietotie materiāli, kas ir vairāku interjera elementu pamatā, piešķirot papildus dimensiju interjera augstajai estētiskajai kvalitātei. Pacilājošā sajūta, kas pārņem pēc skaistumkopšanas salona apmeklējuma, caurvij interjeru un aicina pacelties virs ikdienišķā.
Fotogrāfe: Dafin Syla