Pateicoties Note Design Studio dizaineru veikumam, Londonas vēsturiskās ēkas Summit House rekonstrētais interjers kļuvis tikpat izteiksmīgs kā tās greznais eksterjers. Kompaktais Red Lion laukums Londonā, kurā atrodas ēka, tagad var lepoties ar vienu mūsdienīgu kopstrādes telpu, savukārt skandināvu dizaina studija – veiksmīgu debiju Lielbritānijā. Summit House ir pārsteidzošs ceļojums līdz sīkākām detaļām pārdomātā dizaina pasaulē, kur katrai telpai ir īpašs raksturs.
Vēsturiskais Holbornas rajons jau izsens tiek uzskatīts par juridisko iestāžu un juvelierizstrādājumu darbnīcu koncentrācijas vietu, tāpēc kopstrādes telpu jeb tā saucamā coworking biroja atklāšana šeit šķita likumsakarīga. Paveiktā darba apjoms 4180 m² platībā, ko pasūtītājs The Office Group (TOG) uzticēja prestižai Note Design Studio komandai no Stokholmas, tiešām pārsteidz. Dizaineriem bija jāstrādā ar pagājušā gadsimta sākumā būvēto arhitektūras pieminekli, kas izceļas ar pārlaicīgu Art Deco stilu. Oriģinālā fasāde un smagas cirstas durvis palika praktiski neskartas, jo lielākoties darbs tika veikts iekšpusē. Rezultātā ēkas četros stāvos tagad atrodas dažāda veida biroji – gan atvērta tipa, gan atsevišķi kabineti, kā arī konferenču zāles, atpūtas un pasākumu telpas, ērta virtuve un apzaļumota jumta terase.
Balstot interjera tēlu “swedish grace” koncepcijā, kas atsauc atmiņā zviedru 1920. gadu modernismu, kam savukārt stilistiski līdzinās Summit House ēka, jaunās telpas autori fokusējās uz acīm tīkamu un taustei patīkamu dizainu. Viņi izvēlējās vieglu un skulpturālu estētiku ar uzsvaru uz ģeometriju un līdzsvarotām proporcijām, kurām ir pakārtots gan vispārīgs izkārtojums, gan atsevišķi priekšmeti. Kaut arī interjerā nav spilgtu krāsu, ir izvēlēta drosmīga toņu palete. Pārsvarā gaismekļiem ir piešķirta primāri funkcionāla loma, tomēr arī tiem piemīt elegances deva. Piemēram, Lee Broom lustrām, kas atrodas vestibilā, nevar vienaldzīgi paiet garām. Caur atvērtajām durvīm šie levitējošie gaismas riņķi piesaista garāmgājēju uzmanību, vilinot tos doties sev līdzās telpas dziļumā.
Atturīga, taču vizuāli iespaidīga vestibila galvenais objekts ir administrācijas lete, aiz kuras atrodas no vairākiem līmeņiem un pakāpieniem veidota niša. Pēc pasūtījuma izgatavotas krēmkrāsas, oranžas un tumši brūnas terrazzo flīzes veido grīdu ģeometrisku rakstu. Minimālistiskā darbinieku atpūtas telpa ir noformēta gaišos toņos, ar akcentiem uz mobilām mēbelēm un dabīgu sizala paklāju. Speciālā gaismas instalācija piepilda telpu ar horizontālu gaismu, kas uzlabo fizisko un psiholoģisko labsajūtu. Praktiski visa virtuves zona izceļas ar melnām sienām un siltu koka apdari, savukārt tās vidū ir novietots augsts apaļš salas tipa galds ar spīdīgu tērauda virsmu. Krāsu palete, apgaismojums, materiālu izvēle, pašas dizaina studijas veidotas mēbeles rada vēlmi uzkavēties katrā no interjera nostūriem, lai pārliecinātos, ka šī nav kāda no atmosfēriskām Vesa Andersona filmām, bet gan koplietošanai pieejamas telpas. Dziļi, silti ozolkoka toņi tandēmā ar nerūsējošo tēraudu, akmeni, stiklu un citiem izsmalcinātiem materiāliem.
Līdz sīkumam pārdomāts gan ārpusē, gan iekšpusē Summit House nelīdzinās nevienam no daudzajiem Londonas kopstrādes birojiem. Ērta atrašanās vieta, atbilstoša piedāvājumam cena, kā arī plaša telpu izvēle – gan izsmalcinātas, gan vienkāršākas, padara to par pievilcīgu risinājumu darba telpu meklētājiem. Šādā darba vietā, kur dizains kļūst par radošuma katalizatoru, noteikti gribēsies aizkavēties ilgāk.