Rotaļu robots Moxie
Vai kāds vēl atceras tamagoči, fērbiju, vai suni-robotu Poochi? Šīs rotaļlietas bruģēja ceļu uz slavu vienaudžu vidū, atgādināja par savu klātbūtni kontroldarbu laikā un visai attāli imitēja sajūtu, ka beidzot esi ticis pie ilgi kārotā mājdzīvnieka. Kopš digitālo mājdzīvnieku pirmās paaudzes ir pagājuši aptuveni divdesmit gadi, un spēļu lauciņā ienāk mākslīgais intelekts, kas šāda veida rotaļlietas paceļ pavisam citā līmenī.
Dizaina studija fuseproject sadarbībā ar Embodied, Inc. ir izstrādajusi ar mākslīgo intelektu (AI) apveltītu robotu, kas veicina bērnu sociālo, emocionālo un kognitīvo attīstību.
Dizaineri strādāja pie rotaļlietas koncepta, kopā ar pasaules klases ekspertu komandu no tādām jomām kā bērnu attīstība, inženierija, tehnoloģijas un spēļu dizains. Dizaina procesā tika definētas visas Moxie galvenās iezīmes, ieskaitot sejas izteiksmi, vispārējo formu, krāsu paleti un ārējo materialitāti, lai veicinātu ilgstošu interesi un optimizētu netraucētu sociālo mijiedarbību.
Komanda ir radījusi animācijas studijas Pixar stila iedvesmota dizaina robotu, kas aprīkots ar mašīnmācīšanās tehnoloģiju. Robots spēj uztvert, apstrādāt un reaģēt uz dabiskām sarunām, acu kontaktu, sejas izteiksmēm un citu izturēšanos, kā arī atpazīt un atsaukt atmiņā cilvēkus, vietas un lietas. Moxie ir jauna veida robots, kas spēj izprast un izteikt emocijas ar emocionālu runu, ticamām sejas izteiksmēm un ķermeņa valodu, iedziļinoties cilvēka psiholoģijā un neiroloģijā, lai izveidotu dziļāku savstarpējo saikni ar lietotāju.
Moxie ir pietiekami liels (40cm augsts), turklāt viegls un aprīkots ar SocialX platformu, lai raisītu uzticību, empātiju un motivāciju mācīties. Katru nedēļu bērniem tiek uzticētas misijas, lai palīdzētu Moxie izpētīt dažādu cilvēku pieredzi, idejas un dzīves prasmes, ieskaitot tādus konceptus kā laipnība, draudzība, empātija un cieņa. Misijas ietver dažāda veida aktivitātes, piemēram, zīmēšanu, lasīšanu vai pat meditāciju, kā arī māca bērniem tādas dzīves prasmes kā aktīva klausīšanās, emociju regulēšana, empātija un problēmu risināšana.
Moxie vecāku lietotne nodrošina vecākus ar informāciju, kas viņiem palīdz izprast bērna attīstības progresu, sniedzot ieskatu bērna sociālajā, emocionālajā un izziņas procesā. Moxie laika gaitā nodarbojoties ar bērnu, spēj radīt personalizētu saturu, lai palīdzētu sasniegt individuālos mērķus.
Moxie robota izstrādātāju pamatīgā pieeja produkta dizainam (ne tikai vizuālā ziņā) ir apsveicama. Tā potenciālos lietotājus, Alfa paaudzi, kuras pārstāvju dzimšanas gads ir no 2011. līdz 2024. gadam, dēvē par digitālajiem mazuļiem. Mēs nevaram noliegt tehnoloģiju klātbūtni savu bērnu ikdienā, taču to lietošanai jābūt jēgpilnai un, protams, jārūpējas par balansu starp jaunā cilvēka digitālo un reālo pieredzi.