Saint James Paris viesnīca – leģendas atdzimšana
Ierosināt un īstenot jauninājumus, vienlaikus saglabājot ēkas vēsturiskumu. Iekārtot klusu parku blakus trokšņainām ielām. Organiski apvienot vairākus stilus zem viena jumta – monumentālismam piejaukt klāt sīkās detaļas, bet romantisku noskaņu savīt kopā ar britu džentelmeņu kluba garu. Tas viss tika veiksmīgi īstenots Saint James Paris viesnīcā interjera dizaineres Lauras Gonsalesas (Laura Gonzalez), mākslinieku un amatnieku komandas spēkiem.
Eleganta neoklasicisma stila savrupmājas tipa viesnīca atrodas starp Buloņas mežu un būrzmainu Fošas avēniju. Tā tika celta 19.gadsimta beigās mākslas kolekcionāram, bet vēlāk pārtapa par kopmītnēm talantīgiem jauniešiem. Vestibils, jeb viesnīcas sirds ir piepildīts ar mīkstām mēbelēm un palmām puķu podos, bet klavieres pacietīgi gaida savu stundu, lai telpu piepildītu mūzika. Mozaīkas grīda ir pārklāta ar smilšu toņu paklāju ar antīkiem motīviem. Vestibila centrā atrodas iespaidīga marmora-koka recepcijas lete, kas ir novietota arkveida ģipša bareljefa priekšā. Majestātiskas kāpnes ļauj nokļūt uz augšējiem stāviem, bet 15 metru augstie griesti ar elegantiem gleznojumiem it kā pieskata visu šo greznumu no augšas.
Dizainere Laura Gonsalesa tiecās saglabāt pēc iespējas vairāk no ēkas vēsturiskās greznības, pievienojot gaismu un iedvesmojošu eklektiku ar krāsu palīdzību. Viesnīcas telpas ir piepildītas ar vāzēm, bistēm un kolonnu podestiem. Numuriņu vannas istabas ir flīzētas ar balto marmoru ar tumšām dzīslām un tradicionālām flīzēm, bet viesistabas un citas istabas ir rotātas ar mūsdienīgiem mākslas darbiem. Katram no 50 numuriem ir savs unikāls dizains, kas nodrošina komfortu un mājīgumu.
Dizainere piešķīra interjeram jaunu noskaņu, piepildot to ar detaļām no antīkās mākslas un Art Deco estētikas. Ritmiskais ornaments neierastās kombinācijās kalpo par guļamistabu vizītkarti, ko papildina zeltaini-sinepju toņi un visdažādākie tekstila priekšmeti. Sienas aiz gultu galvgaļiem ir nosegtas ar audumiem ar idillisku ainavu un ziedošu augu attēliem. Paklāju zīmējums saspēlē ar sienu un galvgaļu klasiskām strīpām. Mēbeļu apdare demonstrē vēl uzstājīgāku izteiksmīgumu, tam pievienojas arī lampu abažūri ar rakstainiem zīmējumiem. Savukārt, monotonas maigas krēmkrāsas virsmas apvieno šo visu harmoniskā simfonijā.
Bāru-bibliotēku, kas saglabāja savu britu džentelmeņu garu, pateicoties paneļiem no cēlkoka, grāmatu plauktiem un kluba krēsliem, ir vērts pieminēt atsevišķi. Kādreiz šeit smēlas zināšanas jauni studenti, šodien te var atpūsties, malkojot kādu iemīļotu dzērienu. Sadarbībā ar Guerlain viesnīcā ir pieejama spa-zona ar baseinu, fitnesa zāli, hamamu ar iespēju nodoties citām veselības procedūrām. Viesnīcā atrodas arī augstas virtuves restorāns Bellefeuille. Restorāns ir noformēts senā angļu stilā siltumnīcas veidolā. Šefpavārs Žuļjēns Djumā garantē , ka viņa ēdienos tiek izmantoti ekoloģiski tīri produkti, daļa no kuriem ir izaudzēta dārza teritorijas siltumnīcās. Restorāna viesiem paveras satriecošs skats uz dārzu, kuru projektēja ainavas dizaineris Ksavjē de Širaks. Dārzs sniedz iespēju nodoties vientulībai, doties pastaigā un pavērot dažādu augu ziedēšanu visa gada garumā.
Saskaņā ar pilsētās iedzīvotāju un tās viesu aptauju, Parīzes 16.apgabalā atrodas viņu mīļākās vietas – Triufma arka, Trokadero laukums, Mirabo tilts un citi apskates objekti. Vēl jo vairāk, tas ir pilsētas prestižākais rajons, kurā ir nobāzējušās 90 vēstniecības un franču augstākā sabiedrība. Saint James Paris viesnīca ļoti dabiski iekļaujas šajā vidē. Šī lieliskā eklektiskā projekta drosmīgais raksturs ļāva pārvērst elegantu savrupmāju par piecu zvaigžņu viesnīcu, kurā viesi var baudīt mieru, mielojot acis ar unikālu detaļu lērumu.
Tag:arhitektūra, dizains, interjers