XXL izmēra rotaslietas interjera priekšmetu veidolā
Briljanti ir meiteņu labākie draugi. Ja tomēr ne briljanti, tad noteikti kādas citas rotaslietas. Bet kā ir saistītas rotaslietas un interjera dizains? Tas ir elementāri – ja juvelieris ir patiesi radošs cilvēks, veikala interjers piesaista sabiedrības uzmanību ne mazāk kā pašas rotas.
Armēņu izcelsmes juveliere no Losandželosas Soņa Bojadžana (Sonia Boyajian), kas dibināja savu rotu un aksesuāru zīmolu 2003.gadā, beidzot izlēma atvērt veikalu-darbnīcu. Pēc palīdzības studijas interjera izveidē viņa vērsās pie savas draudzenes, ievērojamas dizaineres Pamelas Šamširi (Pamela Shamshiri) – Studio Shamshiri dibinātājas. Kopīgiem spēkiem draudzenes izdomāja neparastu projektu, kura īstenošana prasīja sešus mēnešus.
Par iedvesmu vairāku veikala-darbnīcas interjera priekšmetu un arhitektūras elementu radīšanai kalpoja pasaulslaveno mākslinieku un arhitektu darbi. Saplākšņa vitrīnas, kas aprīkotas ar taisnstūrveida nišām rotu izvietošanai, tika radītas iedvesmojoties no amerikāņu mākslinieka Donalda Džada (Donald Judd) darbiem. Mākslinieces Džordžijas O ‘Kiff (Georgia O’ Keefe) Ņūmeksikas mājā atrodamo soliņu ietekmē tika modelētas rozā ģipša sēdvietas, kas ir izvietotas pa izstāžu zāles perimetru. Arhitekta Roberta Malleta-Stīvensa (Robert Mallet-Stevens) projektētās spirālveida kāpnes kalpoja par pamatu virknei izliektu pakāpienu, kas savieno izstāžu zāles telpas ar darbnīcu. Savukārt, interjerā izmantotās pasteļkrāsas un maigās faktūras ir atsauce uz Lē Kobuzjē (Le Corbusier) paleti.
Tomēr galvenais veikala akcents, protams, ir juvelierizstrādājumi – un runa nav tikai par tiem, kas tika izvietoti vitrīnās, bet gan arī par XXL izmēra dekoratīvajām replikām, kuras var saskatīt, tostarp, lustru dekorā. Palielinātās rotaslietu versijas ļoti organiski savijas ar citiem telpas elementiem un kļūst par tās neatņemamu sastāvdaļu: kaklarotas un auskari karājas no griestiem un sienām gaismekļu veidolā.
Veikala-darbnīcas daudzfunkcionālās telpas kopējā platība ir 464.5 m2. Soņa darbā pavada daudz laika, tāpēc interjerā bija būtiski atvēlēt telpu ne tikai izstāžu zālei, birojam un darbnīcai, bet arī nelielai virtuvei ar mājīgai atpūtas zonai.
Šāda radošu cilvēku starpdisciplīnārā sadarbība ļauj radīt oriģinālus interjera risinājumus, bet eksperimentēšana ar mērogiem palīdz iziet ārpus pierastajiem rāmjiem un no jauna atklāt šķietami pazīstamus tirdzniecības telpas formātus.
Foto: Stephen Busken